Letné pobytové

tábory

Pripravujeme

Jarný pobytový tábor

Jarný denný tábor

Letné denné tábory

Pripravujeme

Často kladené otázky

Čo ak bude dieťa plakať?

 

Občas sa stáva, že menšie a niekedy aj staršie  deti odlúčenie od rodičov nezvládnu. Kritický čas je večer, kedy sa majú pripraviť na spánok. Vedúci vedia, ako v takom prípade postupovať. Dieťa sa snažia upokojiť, potešiť, menším deťom povedia rozprávku na dobrú noc, nechajú zažaté svetlo v chodbe a zostanú pri dieťati až dokým nezaspí. Pomáha aj drobná pozornosť za statočnosť, napríklad svietiaci náramok ako odmena. Verte, že s príchodom ranného slnka sa smútok razom rozplynie  a počas nabitého programu počas dňa nie je na slzy čas.

Ale ak niektoré dieťa nezvláda situáciu ani počas dňa a nezlepšuje sa to, kontaktujeme rodičov a spolu hľadáme východisko.

 

Čo ak dieťa ochorie?

 

V tábore je nonstop k dispozícii kvalifikovaný zdravotník. Akonáhle sa dieťa sťažuje na zdravotný problém, alebo na ňom vedúci zbadá niečo nezvyčajné, odvedieme ho k zdravotníčke. Tá situáciu zhodnotí. Pri slabej bolesti hlavy alebo bruška si nechá dieťa pri sebe na izbe a sleduje ho, pri zvýšenej teplote podá tabletku a taktiež ostáva pri zdravotníčke. Väčšinou tieto menšie problémy prejdú v priebehu 1 dňa (prípadne počas pár hodín), nakoľko to býva len odpoveď organizmu na únavu, možno obavy z nového...

Ak by sa zdravotný stav počas dňa nezlepšil, kontaktujeme rodičov a spoločne situáciu riešime.

 

Dať dieťaťu mobil?

 

Ak je Vaše dieťa zvyknuté nosiť mobil stále so sebou, nie je vhodné nasilu mu ho odobrať počas tábora. Predpokladáme, že dieťa, ktoré má mobil pri sebe, si naň vie dať pozor a nepoloží ho pri hre niekde do trávnika. Je vhodné dieťa poučiť, aby si mobil nechalo počas programu na izbe a použilo ho v čase voľna-oddychu.

Rodičov prosíme, aby deťom volali v odporúčanom čase – 13,00 – 14,00 (je to čas oddychu po obede) a po večeri 18,30-19,30.

Menším deťom neodporúčame volať večer.

Ak dieťa nemá mobil so sebou, môžete volať hlavnej vedúcej na číslo 0948/298609  v rovnakom čase. V priebehu dňa sú deti na programe a vyrušuje ich, ak majú odchádzať od hry.

V niektorých prípadoch vedúci menším deťom mobily vzali do úschovy a odovzdávali im ich počas vyhradeného času 2x denne, kedy si mohli zavolať.

 

Čo ak sa dieťa nevie zaradiť do kolektívu?

 

Každé dieťa je samostatná individuálna bytosť, niekto sa zoznámi s druhými deťmi v priebehu minúty a niekomu to trvá aj dva dni. Od prvého okamihu sa snažíme deťom túto cestu uľahčiť rôznymi zoznamovacími hrami. Všímame si, ako si deti „sadnú“ na izbe a ak nastanú problémy medzi nimi, riešime to v nevyhnutnom prípade aj výmenou . Samozrejme to musí byť prevedené citlivo s ohľadom na všetky deti na dotknutých izbách.

Aj tí najväčší introverti si  dokážu nájsť spriaznenú dušu a naši vedúci sú školení, aby vedeli deťom podať pomocnú ruku a správne ich nasmerovať.

A ak Vaše dieťa napriek Vašim aj jeho obavám týždeň v tábore zvládne a odnesie si odtiaľ množstvo pekných a veselých spomienok, posilní to jeho sebavedomie a pomôže mu to v budúcnosti v samostatnosti.

 

Tábory:

Jarný pobytový tábor

Jarné denný tábor

Kontakt:

Piešťanský Klokan - záujmové združenie

 

Hoštáky 1033/26

92101 Piešťany

 

IČO: 42403120

DIČ: 2120062351

 

Tel. kontakt: +421 948 290 609

E-mail: piestanskyklokan@gmail.com

Sociálne siete:

Webdesign: Adam Kinzel